Sanal Santral (Bulut Santral), fiziksel telefon santrallerinin yerini alan, sanallaştırma teknolojisiyle tamamen internet üzerinde çalışan, internetin olduğu her yerden santral özelliklerini kullanabileceğiniz yeni nesil telefon santralidir. Teknolojik olan bu sistemin eski tip telefon santrallerine göre kullanımının birçok avantajı olduğunu söyleyebiliriz.

Öncelikle, sanal santralin maliyetinin eski tip telefon santraline göre daha düşük olduğunu söyleyebiliriz. Eski tip telefon santrallerinin donanımı için karmaşık kablolar ve kesintisiz güç kaynağı gerektiği gibi bakımı için de yüksek maliyet gerekirdi. Sanal santral bunların hiç birine gerek duymayıp santral yatırımı gerektirmez. Çünkü sanal santral ile birlikte kurulum, güncelleme ya da daha sonrasında sistem yenileme gibi, önünüze çıkabilecek tüm donanım ve yazılım masraflarından kurtulmuş olursunuz.

İkinci olarak, sanal santral yazılımsal bir telefon santrali olup teknolojiktir. Sanal santralleri 0850 ‘li numara yada coğrafi voip numaraları yani alan kodları içeren voip numaralar ile birlikte (216, 212 …vb) kullanabilirsiniz. Santral senaryoları gelişmiştir ve istediğiniz IVR (Sesli Karşılama Robotu) senaryosuna aramayı yönlendirebilirsiniz.

Bir diğeri, sanal santral esnek olup tek bir bulut santral altında birden fazla şubeyi aynı çatıda toplama fırsatı sağlar. Böylece şubeler arası iletişimin maliyetleri sıfırlanmış olur ve farklı şubeler sanki aynı ofisteymiş gibi birbirlerine çağrı aktarabilme ve ücretsiz görüşme imkanına sahip olur.

Daha fazlası, sanal santrali genişletmek kolaydır. Eski tip telefon santralini genişletmek için ek kart gerekirken sanal santralde her bir ip telefon bir dahili anlamına gelir. Santrali genişletmek sanal bir sistem üzerinden gerçekleştiği için istediğiniz yere istediğiniz kadar ip telefon kurabilirsiniz.

Belki de en önemlisi, sanal santral ile birlikte taşıma derdinin olmamasıdır. Yani, bir sanal santrali taşımanız gerekiyorsa sadece internetinizin olması yeterli.

Ek olarak, sanal santrale sahipseniz kurulum için fazla vakte ve fiziksel güce ihtiyacınız olmaz. Çünkü sanal santraliniz için fiziksel kurulum gerekmediği gibi kullanmaya başlamak için birkaç dakikanızı ayırmanız yeterli olacaktır.

Unutulmaması gereken bir nokta olarak sanal santralin ilk kurulumu esnasında yatırım maliyetinin olmadığını da söylemeliyiz. Kurulum gerektirmediği için kurulum maliyeti ödemezsiniz ve santralinizi aylık kiralayarak alabilirsiniz.

Son olarak, sanal santral güvenlidir. Bilteq Bilişim, sizlere gelişmiş bulut teknolojisiyle uluslararası standartlarda güvenlik sunmaktadır. Sanal santral ile tanışıp avantajlarından yararlanıp daha fazla bilgi almak istiyorsanız bizleri aramanız yeterli olacaktır.